górne tło

Kwitnący piknik! - spędź sobotę w alei Róż

Odnowiona aleja, pełna róż w rozkwicie zachęca do aktywnego wypoczynku i twórczych działań. Z tej okazji już jutro, 15 lipca, w godz. 12.00–18.00 odbędzie się miejski piknik! W programie m.in. kiermasz rękodzieła lokalnych artystów, spacery edukacyjne po alei Róż i rodzinne warsztaty ogrodnicze. Nie zabraknie również zajęć, których głównym motywem będzie właśnie róża.

Od kilku dni możemy podziwiać „Aleję Róż na nowo”! Prace przy projekcie realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego dobiegły końca. Dotychczas betonowy plac zamienił się w zielony skwer, który przyciąga mieszkańców zapachem róż. Czas na odpoczynek w prawdziwym sercu Nowej Huty, a miejski piknik będzie doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie tam najbliższej soboty! Większość atrakcji nie wymaga zapisów – wystarczy przyjść i dołączyć do zabawy. Dla najmłodszych przygotowano watę cukrową i popcorn. Częścią wydarzenia stał się kiermasz EkoUp, na którym będzie można nabyć rękodzieło upcyklingowe lokalnych artystów.

Piknik w alei Róż, sobota, w godz. 12.00–18.00

 

Warsztaty i pokazy, w tym m.in.:

Zapisz się na spacer 

 

Spacery edukacyjne z Muzeum Nowej Huty – zapisy online lub w dniu wydarzenia (w oznaczonym stoisku). Wycieczka dostępna w 4 turach:

Dodatkowe atrakcje

Piknik będzie również okazją do zapoznania się z narzędziami dialogu społecznego, partycypacji obywatelskiej i budżetu obywatelskiego.

 

Na terenie alei Róż rośnie 1260 krzewów róż (Hommage à Barbara, róża Rotilia, Rotkappchen, Cayenne, Black Forest Rose), prawie 3,5 tys. innych krzewów (lilak pospolity, ligustr pospolity), blisko 500 bylin oraz roślin cebulowych. Posadzone zostały tam dwa dodatkowe szpalery lip drobnolistnych (24 szt.) równolegle do rosnących już w tym miejscu drzew. Obszar o powierzchni blisko 1 ha na odcinku między pl. Centralnym im. Ronalda Reagana a al. Przyjaźni zamienił się w duży zielony skwer, w którym można wypocząć wśród drzew i zapachu róż. Projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego zakładał powrót do historycznego układu zieleni z lat 50. XX w. Na placu zostały również zamontowane ławki i kosze nawiązujące do historycznych form utrwalonych na fotografiach.

 

piknik w alei róż_plakat