Szachy między Nami - piknik na Azorach

4 lipca 2015 roku w godz. od 11.00 do 14.00 w parku na os. Azory między
ul. Palacha a ul. Makowskiego odbędzie się wielki Piknik pod tyt. ,,Szachy między Nami". Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest mieszkanka Dzielnicy IV p. Katarzyna Kiwała – liderka Programu Aktywności Lokalnej ,,Azory Nasze Sprawy", która w 2014 roku wzięła udział w konkursie na mini projekty społeczne, zrealizowanym we współpracy Urzędu Miasta Krakowa i British Council, pod nazwą ,,Active Citizens - Aktywna Społeczność w Krakowie".

Szachy między Nami - piknik na Azorach
Fot. Rewitalizacja w Krakowie

Projekt ,,Szachy między Nami", jako jeden z sześciu najlepszych, został wybrany w konkursie i otrzymał wsparcie finansowe British Council w kwocie 5 tys. zł.
Realizacja projektu rozpoczęła się w lutym 2015 roku warsztatami nauki gry w szachy dla dzieci uczęszczających do placówki wsparcia dziennego ,,Chatka Puchatka", prowadzonej przez krakowski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 113 przy ul. Stachiewicza. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych trenerów, a zainteresowanie nauką gry w szachy cały czas wzrasta w gronie najmłodszych uczestników.
4 lipca br. wielkim podsumowaniem projektu będzie zamontowanie szachownicy edukacyjnej na terenie parku na os. Azory, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom osiedla. Stanie się to podczas piknik zorganizowanego dla wszystkich mieszkańców osiedla.
Podczas pikniku na najmłodszych czeka wiele atrakcji, między innymi: malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, animacje z balonami, bańki mydlane, atrakcje cyrkowe, pokaz rycerski, nauka zumby, hip hopu, kącik malucha, kurs pierwszej pomocy przygotowany przez Straż Pożarną, ciekawe zajęcia dot. bezpieczeństwa poprowadzone przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej. Punkt grillowy z kiełbaskami będzie obsługiwany przez mieszkańców os. Azory. Dodatkowo, mieszkańcy będą promować zdrowy tryb życia zachęcając do korzystania z nordic walking (nauki chodzenia z kijami). Firma Cateringowa ,,Gama Smaków" zapewni wszystkim uczestnikom poczęstunek w postaci zdrowej żywności.
Finałem imprezy będzie turniej szachowy między dziećmi a rodzicami, który rozegra się na nowo powstałej szachownicy plenerowej.
Organizatorami planowanej zabawy jest koordynatorka projektu Pani Katarzyna Kiwała oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.
Patronat nad projektem objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Pani Katarzyna Kiwała, Program Aktywności Lokalnej „Azory Nasze Sprawy" oraz mieszkańcy zaangażowani w przygotowania zachęcają wszystkich do udziału w pikniku, który jest wielkim wydarzeniem z uwagi na podejmowane na osiedlu działania społeczne.
Wszystkie atrakcje przygotowane dla uczestników festynu osiedlowego będą bezpłatne.

Plakat - festyn szachowy
 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ARTUR LEWANDOWSKI
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Zobacz także
POLECAMY