Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zapraszamy do Sąsiedzkiego Kręgu.

Od listopada ubiegłego roku, co miesiąc, społeczności polska, bułgarska i ukraińska w Krakowie mają okazję spotykać się w ramach wydarzeń związanych z partnerskim projektem pn. Sąsiedzki Krąg i poznawać się wzajemnie – swoją kulturę, zwyczaje, życie codzienne.

Każde organizowane wydarzenie cechowało się tematem przewodnim, w listopadzie – Poznajmy sąsiadów, w grudniu – Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie, w styczniu – Sąsiedzkie gotowanie, w lutym – spotkanie z literaturą, w marcu – spotkanie wokół tradycji, natomiast w kwietniu odbył się spacer ukraińskimi śladami po Krakowie.

Przed nami jeszcze dwa wydarzenia w ramach Sąsiedzkiego Kręgu. Już 18 maja organizatorzy zapraszają na pochody i tańce narodowe na Placu Szczepańskim, natomiast na 25 czerwca zaplanowano wydarzenie podsumowujące projekt – finalny sąsiedzki piknik, który odbędzie się nad Zalewem Nowohuckim.

Więcej szczegółowych informacji na profilu FB Sąsiedzkiego Kręgu: https://www.facebook.com/SasiedzkiKrag/

Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z British Council od października 2013 r. realizuje program „Active Citizens - Aktywna Społeczność" w Krakowie. Projekt pn. Sąsiedzki Krąg jest efektem ostatniej edycji programu z 2016 roku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MICHAŁ KMIECIK
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2017-05-05
Data aktualizacji: 2017-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź