Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

TAK/NIE – Zdecyduj o nocnym handlu alkoholem w sklepach!

Miasto Kraków rozważa możliwość wprowadzenia częściowego ograniczenia sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Zakaz miałby dotyczyć jedynie sprzedaży detalicznej w nocy. W związku z tym przygotowana została ankieta z pytaniami do mieszkańców.

TAK/NIE – Zdecyduj o nocnym handlu alkoholem w sklepach!
Fot. www.krakow.pl

Przygotowane propozycje rozwiązań dotyczą zakazu sprzedaży alkoholu między północą a godz. 5.30 lub między godz. 22.00 a 6.00, a także zakazu sprzedaży alkoholu obejmującego całe miasto lub tylko dzielnice, które o to zawnioskują.

Możliwość wprowadzenia przez samorządy zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22.00 i ograniczenia liczby sklepów monopolowych w obrębie gminy wprowadziła na początku 2018 r. nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz o bezpieczeństwie imprez masowych. Zniesienie ograniczeń związanych z pandemią oraz zwiększony ruch turystyczny ponownie wywołały w Krakowie dyskusję nad wprowadzeniem czasowego zakazu sprzedaży detalicznej alkoholu. Postulaty zgłaszają mieszkańcy, którzy informują o coraz częstszych przypadkach zakłócania ciszy nocnej, a także właściciele lokali gastronomicznych.

Od 17 października do 15 grudnia br. mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię odnośnie do ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach, za pośrednictwem ankiety oraz wywiadu telefonicznego 12 616-55-55 funkcjonującego w godzinach 7.40–15.30 od poniedziałku do piątku (oprócz dni świątecznych, tj. 1 i 11 listopada).

Dodatkowo, od 17 października do 15 grudnia br., w trzech lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielicka 28a, os. Zgody 2), w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych oraz w siedzibach rad dzielnic będzie możliwość oddania swojego głosu, poprzez wrzucenie wypełnionej ankiety do urny.

Więcej informacji znajduje się na stronie krakow.pl

 


Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu i wypełnienia ankiety!


 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Kmiecik
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2022-10-20
Data aktualizacji: 2022-10-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź