Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Bank pomysłów - sprawdź o czym myślą inni.

Zgłoś swój pomysł do „Banku pomysłów”

2023-01-24

Masz pomysł na lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy przejść dla pieszych? Chcesz podpowiedzieć innym, co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób, jak Ty powstał „Bank pomysłów”.

Gminny Program Rewitalizacji

Rusza inicjatywa lokalna na 2023 r.

2023-01-20

Już można składać wnioski na zadania w ramach inicjatywy lokalnej. W tym roku przewidziano na to kwotę 200 tys. zł, czyli o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Kraków zachęca mieszkańców: bądźmy w kontakcie!

2023-01-19

Od początku roku w pełnym zakresie działa nowa miejska infolinia, która ma ułatwić krakowianom kontakt z miastem, załatwianie spraw urzędowych, a także zgłaszanie interwencji i pomysłów dotyczących funkcjonowania miasta i najbliższego otoczenia. Ale to nie wszystko, bo Krakowskie Centrum Kontaktu zostało stworzone jako projekt rozwojowy odpowiadający na potrzeby nowoczesnej metropolii – w przyszłości planowane jest uruchomienie aplikacji mobilnej i platformy internetowej.

Gminny Program rewitalizacji - wypełnij ankietę

2023-01-18

Ankieta ma na celu zdiagnozowanie sytuacji organizacji pozarządowych i instytucji prowadzących działalność społeczno-kulturalną na obszarze rewitalizacji i posłuży nam do opracowań związanych  z przygotowywanym Gminnym Programem Rewitalizacji. 

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Wypełnij ankietę!

2023-01-12

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I-VII”. Anonimowy formularz skierowany jest do mieszkańców Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca. Jego celem jest spisanie potrzeb i pomysłów na rzecz poprawy jakości w ich najbliższym otoczeniu

Krakowski Panel Transportowy - konsultacje społeczne

Krakowski Panel Transportowy - wkrótce ruszają konsultacje!

2023-01-10

W okresie od 12. 01 do 3.02.2023r. będą trwały konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków i mieszkanki/mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Punkt Obsługi Przedsiębiorcy – szerszy pakiet usług w nowej siedzibie

2022-12-20

Jest w Krakowie takie miejsce, gdzie można uzyskać fachowe wsparcie i w komfortowych warunkach załatwić większość spraw związanych z zakładaniem, rejestracją i prowadzeniem biznesu – to Punkt Obsługi Przedsiębiorcy UMK, który od 3 stycznia zaprasza do swojej nowej siedziby zlokalizowanej w budynku B Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 przy ulicy Zabłocie 22. Przeprowadzka POP, czyli krakowskiego „jednego okienka”, nie jest wcale przypadkowa.

Akcja „Choinka”, czyli podaruj drugie życie bożonarodzeniowemu drzewku

2023-01-02

Trwa kolejna odsłona akcji ważnej dla środowiska naturalnego. Do 17 lutego mieszkańcy Krakowa mogą dostarczać swoje choinki doniczkowe do punktów wyznaczonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Świąteczne drzewka zostaną posadzone w lasach i staną się częścią miejskiego ekosystemu.

Szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

2022-12-22

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2023 roku  wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składa Referat ds. Rewitalizacji.

Znajdź