Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 – podsumowanie wydarzeń organizowanych przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji w 2023 roku

W ciągu ostatniego kwartału Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji prężnie działał, współorganizując oraz patronując wielu przedsięwzięciom.

Z przyjemnością prezentujemy zestawienie wydarzeń mających miejsce w ostatnich tygodniach.

Fot. Rewitalizacja w Krakowie

13.11.2023 Spotkanie z przedsiębiorcami – Rada Izby IPH

13 listopada 2023 r. w godz. 15.00-16.30 odbyło się bezpłatne spotkanie adresowane do przedsiębiorców oraz pracowników z sektora MŚP. Jego celem było przedstawienie wybranych źródeł finansowania rozwoju firm, a z drugiej nie zawsze oczywistych rozwiązań dotyczących możliwości pozyskania nowych pracowników czy optymalizacji kosztów działalności. Spotkanie organizowane było w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2023 r.

Programie spotkania proponował następujące tematy:

  • Fundusze Europejskie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości
  • Dodatkowe zasoby kadrowe dzięki współpracy z centrum integracji społecznej Instrumenty finansowe wspierające zrównoważony rozwój - oferta BGK
  • Optymalizacja kosztów firmy dzięki wsparciu osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Organizując spotkanie organizator zaprosił do współpracy:

  • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie,
  • Bank Gospodarstwa Krajowego
  • oraz partnerów społecznych: Fundację Przestrzeń Rozwoju Fundację Optymalnego Rozwoju Edukatorów Dostępności Uniwersalnej.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Metropolia Krakowska oraz Gmina Świątniki Górne.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Biznes i Nauka w Krakowie.

 

14.11.2023 Konferencja „Horyzonty przyszłości” oraz Wystawa „Innowacje w praktyce”

W dniach 13-14 listopada 2023 odbyła się Konferencja „Horyzonty przyszłości” organizowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

Podczas konferencji uczestnicy poznali realne przykłady zastosowanych innowacji i udanej współpracy nauki z biznesem, dowiedzieli się, jak sztuczna inteligencja zmienia przemysł i życie codzienne.

  • Podczas konferencji odbyły się dwa panele:
  • „Innowacja się opłaca – skuteczna współpraca nauka – biznes”
    „Sztuczna inteligencja w przemyśle i w życiu codziennym”

W dniach 13.11.-13.12. pomieszczenia Klastra gościły wystawę „Innowacje w praktyce”. Podczas wystawy zostały zaprezentowane innowacyjne produkty wskazujące na kierunki rozwoju przemysłu przyszłości.

 

15.11.2023 Warsztaty wypełniania fiszek projektowych do GPRK

W listopadzie 2023 roku odbył kolejny etap prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Krakowa. Podczas warsztatów wypełniania fiszek projektowych do GPRK uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo wypełnić fiszkę projektową. Dzięki prawidłowo wypełnionej fiszce, zaproponowane przedsięwzięcie rewitalizacyjne miało szanse uzyskać pozytywną ocenę oraz zostać wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa.

Więcej informacji na temat warsztatów znajduje się na stronie Rewitalizacja w Krakowie.

 

27.11.2023 Zakończenie II edycji programu "Przedsiębiorcze Krakowianki"

 „Przedsiębiorcze Krakowianki” to program podnoszenia kompetencji zawodowych i inspirującego wsparcia dla każdej kobiety pragnącej poszerzać swoje horyzonty. Zakończenie II edycji programu odbyło się 27 listopada 2023 roku w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22.

Tegoroczna edycja realizowana przez Fundację Mamo Pracuj, została podzielona na dwa cykle szkoleniowe:

  • „Biznes w rękach kobiet” - dla krakowianek zainteresowanych prowadzeniem własnej firmy;
  • „Kariera kobiet” – dla kobiet pracujących na etacie, powracających na rynek prac po macierzyństwie, czy pragnących zmienić swoją ścieżkę kariery.

Uczestniczki programu brały udział w interaktywnych sesjach na których ekspertki dzieliły się wiedzą z obszarów, które są kluczowe dla sukcesu w dzisiejszym biznesowym świecie. Na wsparcie mogły także liczyć na grupie społecznościowej, wymieniać się oraz dzielić swoim doświadczeniem oraz nawiązywać nowe relacje biznesowe. 

Zwieńczeniem programu było spotkanie stacjonarne, będące  doskonałą okazją do nawiązania wartościowych kontaktów, wymiany doświadczeń i zainspirowania się historiami innych silnych kobiet. Wydarzenie zostało oficjalnie otwarte przez inicjatorkę programu #krakowianki  Pełnomocniczkę Prezydenta ds. polityki równościowej Panią Ninę Gabryś-Janowską oraz zastępcę Dyrektora Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Pana Wojciecha Łaptasia. Gościniami panelu „Kobiece drogi do niezależności finansowej” były Jolanta Gantkowska, AMS, Agnieszka Olszańska, SIMPLY SAY, Katarzyna Stypulska-Trybulec, Slow Fashion Cafe. W wydarzeniu łącznie wzięło udział ponad 60 osób, co potwierdza, że takie inicjatywy są potrzebne i ważne. Podczas spotkania swoją premierę miał poradnik dla kobiet „Przedsiębiorcze krakowianki zakładają własne firmy”, który został opracowany i wydany w ramach realizacji programu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Rewitalizacja w Krakowie.

 

28-29.11.2023  Krakow Innovation Games – hackathon

W dniach 28-29.11.2023 w nowoczesnej przestrzeni Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. odbyła się druga edycja Kraków Innovation Games.

Zadaniem zespołów było zidentyfikowanie wyzwań, z jakimi spotykają się na co dzień krakowscy seniorzy oraz stworzenie pomysłu na projekt, który te wyzwania rozwiązuje.

W konkursie wzięło udział 8 zespołów uczniów i nauczycieli z krakowskich liceów i techników:

  • Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie, 
  • Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie,
  • XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie, 
  • Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie,
  • 31 Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena w Krakowie,
  • VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie,
  • Kostka Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki.

Zwycięzcami tegorocznej edycji wydarzenia zostali przedstawiciele Technikum Łączności nr 14 z Zespół Szkół Łączności w Krakowie.

Zespół stworzył projekt inteligentnych naklejek w technologii NFC, które ułatwiają przeczytanie mało widocznych informacji w przestrzeni miejskiej.

Zwycięzcy otrzymali nagrody dla szkoły oraz nagrody indywidualne w łącznej kwocie 8️000 zł.

Nagrody wręczył Zastępca Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju, Jerzy Muzyk.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Rewitalizacja w Krakowie.

 

06.12.2023 Konferencja ESG

6 grudnia 2023 w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych odbyła się konferencja poświęcona raportowaniu ESG, organizowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

Konferencja dedykowana była:

  • Właścicielom/Akcjonariuszom
  • CEO dużych, średnich i małych firm
  • Dyrektorom finansowym i księgowym
  • Menedżerom HR
  • Biurom zarządu

Uczestnicy poznali aktualne wymagania prawne i organizacyjne w zakresie budowania strategii ESG i jej raportowania.

Poznali opinie menedżerów CEO, którzy wdrożyli ESG lub uwzględniają strategię ESG w swoim działaniu.

Organizatorzy zaprezentowali narzędzie, które ułatwia tworzenie strategii i raportów ESG.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Biznes i Nauka w Krakowie.

 

07.12.2023 Forum Rozwoju Gospodarczego Metropolii Krakowskiej

7 grudnia 2023 członkowie Forum Rozwoju Gospodarczego Metropolii Krakowskiej spotkali się z ekspertami z Krakowskiego Parku Technologicznego, by rozmawiać o metropolitalnych standardach obsługi przedsiębiorcy i inwestora.

Zidentyfikowano te obszary standardów, które warte są rozważania pod kątem ich realizacji we współpracy ponadlokalnej – przede wszystkim:

  • rozwój strony internetowej KMA4Business
  • mapowanie zasobów terenów inwestycyjnych
  • wypracowanie wspólnych narzędzi badawczych służących do badania potrzeb przedsiębiorców
  • wspólna promocja oferty gmin i terenów inwestycyjnych w gminach Metropolii Krakowskiej na targach zagranicznych.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Rewitalizacja w Krakowie.

 

11.12.2023 Wspieranie procesu rewitalizacji – SĄSIEDZKIE INNOWACJE – Podgórska Kolęda wyrusza w Kraków

11 grudnia 2023 odbyło się otwarte spotkanie kolędnicze organizowane przez ŻyWą Pracownię w ramach corocznej akcji Podgórska Kolęda wyrusza w Kraków. Otwarte spotkanie kolędnicze zostało zorganizowane w ramach projektu “Podgórska kolęda wyrusza w Kraków” połączone z wystawą masek kolędników zdjęć z poprzednich lat i projekcją filmu dokumentującego zeszłoroczną (2022) Kolędę.

“Podgórska kolęda wyrusza w Kraków” to projekt realizowany w ramach programu Rewitalizacja w Krakowie i zadania publicznego "Wspieranie procesu rewitalizacji - Sąsiedzkie Innowacje" współfinansowanego ze środków Miasta

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie Rewitalizacja w Krakowie.

 

28.12.2023 Wspieranie procesu rewitalizacji – SĄSIEDZKIE INNOWACJE – Przystanek Grzegórzki

Fundacja Małopolska Izba Samorządowa zaprosiła mieszkańców podobszaru rewitalizacji Grzegórzki-Wesoła na kolędowanie w sąsiedniej Dzielnicy „za rzeką” Zabłocie. Spotkanie było okazją do integracji obu dzielnic oraz wspólnego kolędowania. Gościem specjalnym spotkania byli seniorzy z podkrakowskiej Wielkiej Wsi, który opowiadali wielkowiejskie zwyczaje świąteczne oraz zaprezentowali najpopularniejsze kolędy na ich terenie. Każdy z uczestników otrzymał śpiewnik z kolędami aby wspólnie rozśpiewać kolędami Kraków, Grzegórzki, Zabłocie!

Projekt PRZYSTANEK GRZEGÓRZKI jest realizowany w ramach „Wspierania procesu rewitalizacji – SĄSIEDZKIE INNOWACJE – Przystanek Grzegórzki”. Przedsięwzięcie jest zadaniem publicznym, współfinansowanym ze środków Miasta Krakowa

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Meus
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2024-01-29
Data aktualizacji: 2024-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź