Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lato z rewitalizacją – przegląd czerwcowych wydarzeń

Lato za pasem!

Ze słońcem zachodzącym dopiero w okolicach 21:00 dni stają się przyjemnie długie i szkoda z nich nie skorzystać!

Liczymy jednak na trochę mniej opadów niż do tej pory 😊

Jeśli brakuje Wam zachęty do spędzenia czasu na zewnątrz (na polu 😉), rzućcie okiem na zestawienie wydarzeń na podobszarach rewitalizacji, które dla Was przygotowaliśmy!

Fot. www.krakow.pl

Grzegórzki-Wesoła

 

Philharmonic Music Summer

Kiedy: każda sobota lipca i sierpnia

Gdzie: różne lokalizacje, od połowy lipca Ogród Botaniczny UJ | Palmiarnia

Informacje od organizatora:

W ramach cyklu zatytułowanego Philharmonic Music Summer kolejny już raz zapraszamy Państwa na letnie koncerty kameralne, które w upalne sobotnie południa i wieczory przynieść nam mogą muzyczne orzeźwienie.

 Już od początku lipca zapraszamy na wieczory z krakowskimi filharmonikami do ogrodu Konsulatu Republiki Austrii przy ul. Krupniczej, następnie do Auli Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24.

Od połowy lipca do końca sierpnia z nadzieją czekać będziemy na Państwa w gościnnych progach Palmiarni Ogrodu Botanicznego przy ul. Mikołaja Kopernika 27. Odbywające się tam w samo południe cosobotnie koncerty kameralne dzięki nadzwyczajnej bujnej roślinności tego miejsca mogą stać się niezwykle miłym zwyczajem łączenia wrażeń muzycznych ze spacerem w tej wyjątkowej scenerii.

Bilety w cenie 60 zł / 50 zł uprawniają zarówno do uczestnictwa w koncercie, jak i zwiedzania Ogrodu Botanicznego w tym samym dniu.

Więcej informacji: Philharmonic Music Summer • letnie koncerty w ogrodach | Facebook

 

Warsztaty z tworzenia teorii spiskowych / AGENDA 2030

Kiedy: 28-30 czerwca 2024

Gdzie: Apteka Designu / Kopernika 19a

Informacje od organizatora:

Projekt bazuje na Interrogative Conspiracy Theory – metodzie polegającej na badaniu wybranego zjawiska za pomocą stworzenia o nim teorii spiskowej. W czasie warsztatów osoby uczestniczące stworzą teorie spiskowe na temat wybranego przez siebie zagadnienia. Do pracy wykorzystamy łatwo dostępne narzędzia sztucznej inteligencji (m.in. Chat GPT, Stable Doodle, Stable Diffusion). Efektem będzie wizualne przedstawienie teorii (np. w formie diagramu, tekstu lub mini eseju wideo).  

Do udziału w warsztatach potrzebny jest własny komputer lub smartfon. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze przygotowanie lub umiejętność obsługi programów. Praca odbywać się będzie w grupie lub indywidualnie. 

Wstęp wolny!

Obowiązują zapisy: kat.zavada@gmail.com  

Więcej informacji: Apteka Designu | KBF

 

Miasto Reaktywacja

Kiedy: 22-23 czerwca

Gdzie: Apteka Designu / Kopernika 19a

Informacje od organizatora:

Rozmowy wokół rewitalizacji nieużytków miejskich poprzez kulturę

 Dyskusje o kreatywnym zmienianiu nieużytków miejskich poprzez kulturę, opowieści o muzyce elektronicznej i artystach, którzy współtworzą nowe przestrzenie w zgodzie z naturą i mieszkańcami, a także recepty na ich promowanie, oswajanie i włączanie w tkankę miejską – 22 i 23 czerwca w Aptece Designu odbędzie się otwarta konferencja Miasto Reaktywacja. Wydarzenie wspierane jest przez HEMI (Hub for the Exchange of Music Innovation – międzynarodowy projekt wspierany przez Kreatywną Europę) i odbędzie się w ramach krakowskich Wianków.

Wstęp wolny, wejściówki: kbfbilety.krakow.pl  

Więcej informacji: Apteka Designu | KBF

 

Kazimierz-Stradom

 

Bez i Nadzieja | Koncert w BARAKAH

Kiedy: 13 czerwca 2024, godz. 19:00

Gdzie: Teatr BARAKAH ulica Paulińska 28

Informacje od organizatora:

Twórczość Bzu i Nadziei z Orkiestrą to subtelna mieszanka muzycznych smaków i faktur. Znajdziesz w niej miks delikatnej indie rockowej muzyki w klimacie Warpaint z bajkowymi, operującymi w nieoczywistych harmoniach partiami sekcji dętej. To organiczne, nasycone autentyczną zajawką wspólne granie piosenek o dużym ładunku emocji: ciepły smutek, akceptacja, lęk, zachwyt, zauroczenie. Melancholia i magia, delikatność i moc.

Bez i Nadzieja z Orkiestrą zapraszały słuchaczy i słuchaczki, podbijając serca publiczności na koncertach w 2023 roku. Dziś ansaml zaprasza do Teatru Barakah, gdzie gości ponownie. Podczas tego koncertu na krótko wydostanie się na powierzchnię duch twórczości The Microphones, Maher Shalal Hash Baz, Reiko Kudo, Fievel is Glauque, Black Country, New Road.

Zespół wydał w połowie maja 2024 r. debiutancki album pt. “Kamień z serca”, który będzie dostępny po koncercie w formie CD.

Bilety w cenie 40 zł.

Więcej informacji: System Sprzedaży biletów - Teatr BARAKAH w Krakowie - system biletowy

 

Swapping, czyli letnia wymiana ubrań i książek!

Kiedy: 15.06.2024, godz.12:00-15:00
Gdzie: Klub Kazimierz, Krakowska 13/17

Informacje od organizatora:

Swapping, czyli letnia wymiana ubrań i książek!
Kolejny raz w Klubie Kazimierz będziemy wymieniać się ubraniami i książkami. Wystarczy przynieść chociaż jeden element garderoby lub jedną książkę i można buszować wśród wieszaków i regałów. Przyniesione ubrania muszą być wyprane i w bardzo dobrym stanie. Jeśli chodzi o książki – nie przyjmujemy podręczników. Przy wejściu będziemy robić selekcję. W momencie, gdy oddajecie rzeczy, tracą one właściciela. Od tej chwili może je zabrać każdy. W zamian możecie wziąć tyle ubrań i książek, ile chcecie. Wszystkie ciuchy, które nie znajdą nowego właściciela, trafią do osób potrzebujących – nie będzie ich można odebrać po zakończeniu imprezy.
Zasady wymiany:
• możecie wziąć tyle rzeczy, ile Wam się spodoba, ale przynieście chociaż jedną na wymianę;
• jeżeli nic Wam się nie spodoba, nie zabierajcie swoich ubrań czy książek z powrotem – zostaną oddane potrzebującym;
• przyniesione ciuchy muszą być wyprane i w bardzo dobrym stanie;
• to jest swapping letni, czyli wymieniamy się ciuchami przydatnymi w okresie letnim;
• pilnujemy swoich prywatnych rzeczy!

Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji: Swapping - czyli letnia wymiana ubrań i ksiażek | Facebook

 

„PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu” | oprowadzanie kuratorskie

Kiedy: 9 czerwca, godz. 12.00
Gdzie: Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Informacje od organizatora:

W niedzielę, 9 czerwca, w samo południe zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w marcu”. 

Dlaczego Nowy Rok jest w styczniu, a Wielkanoc przypada na wiosnę? Czy wiosna kojarzy nam się wyłącznie z czasem radosnym i pełnym życia? Jakie praktyki stosowano, żeby zapewnić przyjście wiosny?

Wystawa w Muzeum Etnograficznym w Krakowie stanowi próbę odpowiedzi na powyższe pytania przez ukazanie wielokulturowych zwyczajów i praktyk związanych z okresem przejścia od zimy do wiosennego przebudzenia.

Wstęp w cenie biletu na wystawę.

 

Więcej informacji: PRZEBUDZENIE! Nowy rok zaczyna się w mar - Muzeum Etnograficzne w Krakowie (etnomuzeum.eu)

 

„Stara” Nowa Huta

Dni Nowej Huty

Kiedy: 8 czerwca godz. 14:00-23:00

Gdzie: Skwer Budowniczych Nowej Huty (łąka między Nowohuckim Centrum Kultury a osiedlem Centrum E)

Informacje od organizatora:

Kolejna edycja plenerowego święta. W tym roku będziemy wspólnie obchodzić siedemdziesiąte piąte urodziny „najmłodszej siostry Krakowa”. Nie zabraknie atrakcji: rodzinny festyn, pokazy, prezentacje, zabawy, konkursy i występy na dwóch scenach. Od wczesnego popołudnia do późnej nocy, pod gołym niebem i w zasięgu ręki.

Więcej informacji: Dni Nowej Huty 2024 - Nowohuckie Centrum Kultury Kraków (nck.krakow.pl)

 

NOC TAŃCA W NCK

Kiedy: 8 czerwca godz. 14:30-22:30

Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury

Informacje od organizatora:

8 czerwca 2024 r. (sobota) znów roztańczmy Kraków. Już po raz szósty. Najważniejszym przesłaniem tego wydarzenia jest celebrowanie tańca i czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki. Bo w końcu taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Może być pasją albo sportem, jest też językiem wyrażania emocji i dodatkowo bardzo przyjemnym sposobem spędzania czasu.

Nowohuckie Centrum Kultury również zaprasza do tańca. Na plenerowej scenie pojawi się blisko 600 tancerzy. Wystąpią m.in.: Zespół Baletowy „Reverie”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa „Largo”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Akademia Tańca „Bajlandia”, Taneczny Klub Seniora, Grupa „Maram”. Następnie przeniesiemy się do Studia KCC, gdzie odbędzie się jam taneczny z muzyką na żywo.

Więcej informacji:  NOC TAŃCA W NCK - Nowohuckie Centrum Kultury Kraków

 

Retro Potańcówka „Nowa Huta Retro Fest

Kiedy: 8 czerwca 2024 godz. 15:00-16:30

Gdzie: ARTzona Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 4

Informacje od organizatora:

Retro Potańcówka „Nowa Huta Retro Fest wraz warsztatami tanecznymi, to inspirowane latami siedemdziesiątymi wyjątkowe wydarzenie pełne kolorów, świateł i muzyki, które przeniesie uczestników w czasie do epoki disco. Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Krakowa w sentymentalna podróż do Nowej Huty lat 70 - tych, pełnych kolorów, barw, muzyki i przede wszystkim tańca. Retro Potańcówka to z jednej strony sentymentalna podróż, moment na zatrzymanie się w biegu i odnalezienie mikrohistorii, pamięci i wspomnień z tamtego momentu w dziejach dzielnicy. Z drugiej strony to okazja do odtworzenia spotkań w duchu tamtej epoki, trendów modowych, zwyczajów. To okazja radosnego celebrowania nowohuckiej tożsamości.

Wydarzenie realizowane jest w ramach Nocy Tańca wchodzącej w skład projektu „Krakowskie Noce”.

Więcej informacji: NOWA HUTA RETRO FEST LATA 70-TE - Ośrodek Kultury Norwida (okn.edu.pl)

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Meus
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2024-06-07
Data aktualizacji: 2024-06-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź