Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bank Żywności a NGO

Fot. pixabay.com

W związku z pandemią i podwyżkami cen na artykuły żywnościowe coraz więcej osób, szczególnie emerytów i osób z niepełnosprawnościami nie może samodzielnie zaspokoić swoich potrzeb żywieniowych. Najzwyczajniej brakuje im środków. Często muszą wybierać pomiędzy zakupem leków, a jedzeniem.

W tej sytuacji z pomocą mógłby przyjść Bank Żywności, który działa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Niestety działalność Banku ogranicza ilość organizacji pozarządowych, które podejmują się dystrybucji otrzymywanych z Banku produktów, czyli paczek żywnościowych.


Zwracamy się z gorącą prośbą rozważenia możliwości współpracy z Bankiem Żywności poprzez zorganizowanie punktu odbioru paczek. Taka działalność nie wymaga szczególnych umiejętności, ani pomieszczeń. Można działalność punktu ograniczyć do kilkudziesięciu paczek wydawanych np. tylko raz w miesiącu. Niepotrzebny jest magazyn. Czasem prowadzenie punktu wiąże się ze zorganizowaniem wolontariuszy, którzy mogliby samotnym osobom niesamodzielnym przynieść paczkę do domu.

Wierzymy, że wszystkim organizacjom pozarządowym, które wyrosły z obywatelskiej troski o jakość życia w Polsce w różnych aspektach, sprawa uchronienia przed niedożywieniem osób starszych i z niepełnosprawnościami leży na sercu.

Aby nawiązać współpracę z Bankiem Żywności należy przesłać wypełniony formularz  na adres: Bank Żywności w Krakowie ul. Klimeckiego 14 pawilon D 30–701 Kraków.

Formularz można pobrać ze strony bankizywnosci.pl.

Więcej informacji jak łatwo zorganizować taki punkt udzieli Pani Janina Woźniak (tel. kontaktowy 663 805 204 od 10:00 do 16:00 w dni powszednie).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Kmiecik
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2021-02-02
Data aktualizacji: 2021-02-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź