Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowski Panel Transportowy - wkrótce ruszają konsultacje!

W okresie od 12. 01 do 3.02.2023r. będą trwały konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków i mieszkanki/mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Krakowski Panel Transportowy - konsultacje społeczne
Fot. Obywatelski Kraków

Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operatorzy Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządem Transportu Publicznego, Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Klimatu oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia zapraszają do udziału w konsultacjach społecznych, w ramach  Krakowskiego Panelu Transportowego. Konsultacje skierowane do mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

Cel konsultacji

Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetyzacji zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji

Wypracowanie propozycji rozwiązań w jaki sposób Miasto Kraków i  mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu w oparciu o następujące obszary:

  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

FORMY KONSULTACJI:

Spotkanie dla NGO

  • 12 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30

Spotkanie dla mieszkanek/mieszkańców

  • 17 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30

Spotkania odbędą się w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana) na I piętrze w pokoju nr 39. Budynek spełnia standardy zapewniające dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Wszystkie spotkania konsultacyjne odbędą się w trybie stacjonarnym.

Dodatkowo od 12.01.2023 do 03.02.2023 będzie dostępny formularz konsultacyjny (w formie ankiety elektronicznej lub papierowej).

Jak dołączyć?

Wcześniejsze zapisy nie są wymagane - wystarczy przyjść na spotkanie.

 

Do udziału w konsultacjach zapraszają: Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operator Krakowskiego Panelu Transportowego, we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Kontakt do organizatorów:

Fundacja Pole Dialogu

panel@poledialogu.org.pl

tel.: 737 332 271

 

Fundacja Optimum Pareto

t.cyganowski@optimumpareto.com

tel.: 785 628 198

 

Konsultacje społeczne są prowadzone zgodnie z uchwałą nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Kmiecik
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2023-01-10
Data aktualizacji: 2023-01-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź