Podsumowanie konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa
Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa, które trwały od 29 kwietnia do 7 czerwca br. Ich celem było zebranie od interesariuszy procesu rewitalizacji opinii oraz uwag dotyczących tego dokumentu. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z tych konsultacji.
Gminny Program Rewitalizacji Miasta Krakowa to wieloletni plan działań, na podstawie którego będziemy wspólnie z interesariuszami prowadzić proces rewitalizacji. Realizacja określonych w nim działań powinna wpłynąć na polepszenie warunków życia, pracy oraz odpoczynku na obszarze rewitalizacji. Zawarte w nim przedsięwzięcia winny przyczynić się do rozwiązywania problemów społecznych, gospodarczych, przestrzennych lub środowiskowych na obszarze rewitalizacji, gdzie stwierdzono większą niż w pozostałych częściach miasta liczbę negatywnych zjawisk. W Krakowie na obszar rewitalizacji składają się podobszary „stara” Nowa Huta, Kazimierz-Stradom i Grzegórzki-Wesoła. Do interesariuszy procesu rewitalizacji zalicza się: mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i wszystkich innych zainteresowanych udziałem w tym procesie.
Konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Krakowa były prowadzone w kilku formach. Podczas konsultacji zbieraliśmy uwagi w wersji papierowej, elektronicznej oraz ustnej. Ponadto odbyły się otwarte spotkania konsultacyjne, telefoniczne dyżury ekspertów oraz spacery studyjne, podczas których odwiedziliśmy wszystkie podobszary rewitalizacji.
Raport z konsultacji znajduje się w Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK.