Rewitalizacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska Zbiórka Żywności 2022 – dołącz do nas!

Od dziś (12 września) do piątku 23 września trwa nabór do tegorocznej edycji Krakowskiej Zbiórki Żywności. Akcja adresowana jest do firm, urzędów, uczelni, szkół i innych instytucji działających na terenie Krakowa. Celem zbiórki jest wparcie mieszkańców stolicy małopolski, których nie stać na samodzielny zakup żywności i potrzebują wsparcia. Zbiórka potrwa od 10 do 14 października 2022.

Fot. Bank Żywności w Krakowie

Jak wziąć udział w Krakowskiej Zbiórce Żywności 2022?

  • Zgłoś chęć udziału do piątku 23 września, godz. 12.00 na adres: kzz@bzkrakow.pl
  • Wyznacz osobę odpowiedzialną za zbiórkę w Twojej organizacji – z nią ustalimy szczegóły akcji,
  • Przygotuj miejsce zbiórki, a Bank Żywności dostarczy wszystkie potrzebne materiały promocyjne oraz kartony na żywność w tygodniu poprzedzającym zbiórkę,
  • Zapełnij kartony w czasie od 10 do 14 października 2022 r.,
  • Poinformuj koordynatora zbiórki o zapełnieniu kartonów - Bank Żywności odbierze żywność i przekaże ją potrzebującym.

Najbardziej potrzebne produkty to konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżemy, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty żywnościowe dla dzieci.

Firma/instytucja biorąca udział w zbiórce otrzyma materiały promocyjne w formie elektronicznej, co pomoże promować akcję w kanałach komunikacji wewnętrznej.

 

O Krakowskiej Zbiórce Żywności

Krakowską Zbiórkę Żywności od 2021 r. organizują wspólnie: Miasto Kraków oraz Bank Żywności w Krakowie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 21 firm, uczelni i urzędów. Żywność była zbierana w 47 lokalizacjach. W ramach akcji udało się zebrać aż 5 231 kg żywności. Tegoroczne zbieranie produktów żywnościowych w siedzibach krakowskich firm i instytucji potrwa od 10 do 14 października br.

 

Bank Żywności w Krakowie

Bank Żywności w Krakowie powstał w 1997 roku i działa nieprzerwanie od 25 lat. Od powstania Stowarzyszenia zebrał ponad 75 milionów kg produktów spożywczych o wartości 300 mln zł. Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad 200 organizacji partnerskich, trafia każdego miesiąca do ponad 60 tysięcy osób w Krakowie i Małopolsce, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Brydniak
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2022-09-12
Data aktualizacji: 2022-09-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź