Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wiosna z rewitalizacją – przegląd marcowych wydarzeń

Wiosna, ach to ty!

Dłuższe dni, kilka – kilkanaście stopni na plusie sprawiają, że od razu chętniej wychodzimy z domu i eksplorujemy bliższą i dalszą okolicę.

Najbliższe miesiące będą pod znakiem 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej – z tej okazji miasto przygotowało mnóstwo wydarzeń! Niektóre z nich będą się działy już w marcu – znajdziecie je w naszym zestawieniu!

Ale to nie wszystko – przygotowaliśmy dla Was listę, która przypadnie do gustu zarówno małym jak i dużym mieszkańcom naszego miasta.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Grzegórzki-Wesoła

 

Dzień otwarty Apteki Designu

Kiedy: 2 marca 15:00-19:00

Gdzie: Apteka Designu, ul. Kopernika 19a

Informacje od organizatora:
W marcu swoje drzwi otwiera przed nami Apteka Designu, w której szeroko rozumiane projektowanie spotyka się z nauką, nowymi technologiami i aktywizmem. To właśnie tutaj zacierają się wszelkie granice i możliwa jest nawet… wyprawa na Marsa! Dzień otwarty Designu odbędzie się w sobotę, 2 marca.

Marcowy dzień otwarty wpisuje się również w miejskie obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dlaczego? Przyjdź 2 marca do Apteki Designu i przekonaj się, co łączy to wyjątkowe miejsce z innymi krajami Unii Europejskiej, a zwłaszcza Francją, Holandią czy Portugalią!

Więcej informacji: Dzień otwarty Apteki Designu - Magiczny Kraków (www.krakow.pl)


Grzegórzki lepią, czyli warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków

Kiedy: 7 i 21 marca 16:30-17:30

Gdzie: Fundacja Małopolska Izba Samorządowa Al. Daszyńskiego 16

Informacje od organizatora:
Kolejna wyjątkowa okazja, aby odkryć świat sztuki i kreatywności poprzez pracę z gliną już w zasięgu ręki - tym razem dla mieszkańców Grzegórzek!
Ceramiczne zajęcia dla dzieci przedszkolnych, gdzie:

  • Dzieci dowiedzą się, jak powstają ceramiczne przedmioty i jakie techniki są używane,
  • Będą miały okazję do ulepiania niesamowitych figur, miseczek, kubków czy innych przedmiotów,
  • Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do tworzenia ceramiki.

Prac dzieci nie zabierają od razu do domu, zostaną one poddane procesowi suszenia i wypalania w piecu ceramicznym, który uczyni je trwałymi i wyjątkowymi.

Miejsca są ograniczone, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod numerem drogą mailową na adres chlastuplastu@gmail.com

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1058898925423483/1058898958756813


Kazimierz-Stradom

 

Kurs obsługi Smartfona dla Seniorów

Kiedy: 8 marca – maj 2024 piątek 10:00 – 12:00
Gdzie: Klub Kazimierz ul. Krakowska 13
Cena: 350 zł
Ilość miejsc: 5

Informacje od organizatora:

Kurs obsługi smartfona przeznaczony jest dla Seniorów posiadających telefon (z systemem Android) i chcących nauczyć się jego obsługi. Kurs bez pośpiechu i ze spokojem wprowadza w świat nowoczesnych urządzeń multimedialnych. Smartfony, to dziś już nie tylko dzwonienie i sms-owanie, ale prawie wszystko to, co można zrobić na komputerze.

Podczas kursu zapoznamy się m.in. z takimi zagadnieniami jak:
- szczypta teorii, czyli co to jest Android?
- ogólna konfiguracja urządzenia,
- interface - swobodne poruszanie się po menu telefonu,
- dzwonienie i sms-owanie,
- aplikacje i sklep Play – pobieranie, instalacja, usuwanie,
- portale społecznościowe i zjawisko infuencerów,
- komunikatory internetowe (Whatsapp, Messenger, Skype)
- surfowanie po stronach www oraz wyszukiwanie informacji,
- poczta email w telefonie,
- sesja Q&A, czyli pytania uczestników,
- inne tematy zaproponowane przez uczestników.

Więcej informacji: Kurs obsługi smartfona dla Seniorów | Facebook


Kurs obsługi Komputera i Internetu dla Seniorów

Czas trwania: 5 marca – maj 2024

Kiedy: wtorki 10:00 – 12:00 (grupa poranna) oraz 14.30 – 16:30 (grupa popołudniowa)
Gdzie: Klub Kazimierz ul. Krakowska 13
Cena: 350 zł,
Ilość miejsc: 5

KFK zapewnia laptopy do pracy.

Informacje od organizatora:

Kurs przeznaczony jest dla osób, które pragną oswoić i poznać komputer oraz rozpocząć korzystanie
z sieci Internet. W niewielkiej, pięcioosobowej grupie każdy uczestnik kursu będzie indywidualnie pracował z komputerem. Podczas zajęć stopniowo będziemy zdobywać zarówno wiedzę jak
i umiejętności, a spędzony czas pokaże, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”, a współczesne technologie ułatwiają życie i są oknem na świat, a nie utrudnieniem.

Więcej informacji: Kurs obsługi komputera i Internetu dla Seniorów | Facebook


Bezpłatne zwiedzanie wystawy pt. „Miasto. Technoczułość”

Kiedy: 23 i 24 marca o godz. 15:00. (zwiedzanie kuratorskie)

Gdzie: Muzeum Inzynierii Miejskiej,. Ul. Wawrzyńca 15

Informacje od organizatora:

Pierwsza w Polsce tak szeroka opowieść o rozwoju myśli inżynieryjnej, jej wpływie na przemiany miasta i życie jego mieszkańców.

Zapraszamy na podróż w czasie – od pierwszych koncepcji miast, przez kolejne epoki, w tym obie rewolucje przemysłowe i powojenną modernizację, aż po czasy współczesne, a nawet do przyszłości. Patrzymy na techniczny portret miasta nie tylko z uważnością i szacunkiem, ale także z czułością.

W świat myśli inżynieryjnej wprowadzi aż 600 niezwykłych zabytków techniki, w tym eksponaty o unikatowym charakterze. Narrację uzupełniają repliki, modele, makiety, materiały audiowizualne i zdjęcia. W Strefie LAB, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, można samodzielnie wykonać doświadczenia. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć podstawowe jednostki układu SI.

Więcej informacji: „Miasto. Technoczułość” wystawa stała - MIT Kraków

Więcej informacji: 20 lat Krakowa w Unii Europejskiej - MIT Kraków


„Stara” Nowa Huta


Obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej w NCK

Kiedy: 9-10 marca 2024
Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232

Informacje od organizatora:

Kraków. Tu żyje się europejsko! Zapraszamy do świętowania 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Obecna rocznica jest okazją do podsumowania ostatnich dwóch dekad integracji europejskiej. Nowohuckie Centrum Kultury jest jedną z instytucji, które włączają się w obchody 20-lecia Krakowa w Unii Europejskiej. Unijne oblicze Krakowa to także budynki i otoczenie NCK, zrewitalizowane dzięki środkom europejskim. Z tej okazji będziemy chcieli pochwalić się tym, czego udało się dokonać w obrębie instytucji przez ostatnie dwie dekady, przy wsparciu finansowym pozyskiwanym z funduszy UE.

Zapraszamy zatem do zwiedzania Nowohuckiego Centrum Kultury. Oprowadzimy po na co dzień niedostępnych zakamarkach naszej sali widowiskowej, pokażemy Galerie Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza, opowiemy jak na co dzień działa tak duża instytucja i postaramy się odpowiedzieć na każde, nawet najdziwniejsze pytanie, związane z jej funkcjonowaniem. Na zwiedzających będą czekać też dodatkowe atrakcje, przygotowane przez Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Krakowa.

Zwiedzanie NCK z oprowadzeniem odbywać się będzie 9 (sobota) i 10 (niedziela) marca 2024 r. Start każdej wycieczki o godzinach: 10.00, 11.00 i 12.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Więcej o wydarzeniach w ramach obchodów 20-lecia: https://nck.krakow.pl/obchody-20-lecia-krakowa-w-unii-europejskiej-w-nck/


Zareaguj na problemy dziecka – otwarte spotkanie dla rodziców i pedagogów

Kiedy: 2 marca 2024 11:00-17:00
Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232

Informacje od organizatora:
Miasto Kraków kontynuuje działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Już w sobotę, 2 marca, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się otwarte spotkanie pt. „Zareaguj na problemy dziecka”, poświęcone ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, profilaktyce zaburzeń psychicznych, wzmacnianiu kompetencji społecznych oraz formom pomocy młodym ludziom pozostającym w kryzysie psychicznym.
Prelekcje i warsztaty poprowadzą lekarze psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci i specjaliści ds. uzależnień. Prelegentami będą m.in. dr Roman Solecki z Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii oraz Katedry Resocjalizacji i Penitencjarystyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Monika Borkowska-Żebrowska - socjoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie oraz pracownicy Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja”.
Zainteresowanych zachęcamy do zgłoszenia chęci swojego udział na adres e-mail: sz.umk@um.krakow.pl.

Więcej informacji:
Zareaguj na problemy dziecka – otwarte spotkanie dla rodziców i pedagogów - Magiczny Kraków (www.krakow.pl)
 

Startuje 5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu

Kiedy: 29 lutego – 18 kwietnia 2024
Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232

Informacje od organizatora:

Rusza 5. edycja Krakowskiej Akademii Klimatu, czyli wydarzenia z zakresu edukacji ekologicznej przeznaczonego dla młodzieży z krakowskich szkół. To cykl comiesięcznych spotkań w sali Nowohuckiego Centrum Kultury łączący wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat. To także dyskusje z twórcami filmów, ekspertami ONZ i przedstawicielami Miasta Krakowa odpowiedzialnymi za politykę zrównoważonego rozwoju.
Zajęcia w ramach Krakowskiej Akademii Klimatu odbywają się całkowicie bezpłatnie. Uczestników spotkań mogą zgłaszać nauczyciele i pracownicy szkół na stronie akademiaklimatu.eu/krakow.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Meus
Podmiot publikujący: Rewitalizacja
Data publikacji: 2024-02-29
Data aktualizacji: 2024-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź